KONST / Litografier / Litografi 15418205
*
nr 1541 8205
Curt Clemens
(1911-1947), Sverige
Litografi, Signerad, daterad -47, kaffepaus, 41x34 cm, yttermått inklusive ram: 57x50 cm
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2023
kl 18:12:57
- Konstnär/Designer
Curt Clemens
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Läs mer om Curt Clemens
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt clemens grafik kaffepaus litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:56
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:52
*
Curt Clemens
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Läs mer om Curt Clemens
nr 1541 8205
Curt Clemens
(1911-1947), Sverige
Litografi, Signerad, daterad -47, kaffepaus, 41x34 cm, yttermått inklusive ram: 57x50 cm
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2023 |
- Konstnär/Designer
Curt Clemens
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Curt Clemens
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt clemens grafik kaffepaus litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22 -
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:56 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:52